DuckDuckGo İçin 5 SEO Önerisi

Eğer henüz DuckDuckGo‘yu duymadıysanız, yakında duyacaksınız. Apple‘ın iOS 8’inde kullanıcılar, varsayılan arama motoru tercihlerini yeni çıkan arama motoru seçeneğiyle değiştirebilecekler. Bu tamamen optimizasyon gizliliği, filtre kabarcığı ve fişlemeye karşı bir duruşla alakalı.

Her kullanıcı kim olduklarından bağımsız bir şekilde arattıkları her anahtar kelime veya cümleye göre aynı sonuçları elde edecekler. Bu aynı zamanda en çok yerine en yüksek kaliteli kaynakları isteyenler için bir arama motoru yani kalite miktara göre daha saygıdeğer…

DuckDuckGo Nedir?

Paoli, Pensylvania’da başlangıç olarak sadece 20 çalışanla kuruldu. Arama motoru oyun alanını seviyelendirmeye ek olarak, kodlamanın çoğu için bedava yazılım kullanıldı. GitHub ve Perl 5’e de lisanslandırma için saygılar sunuldu. Gabriel Weinberg tarafından bulunan DuckDuckGo reklam desteği aldı ve bir Linux/FreBSD platformunu övdü. TechCrunch tarafından “hibrit arama motoru” ünvanı verilen site, eşsiz içerikli sayfalar sunuyor. (SearchMe benzeri)

DuckDuckGo
Duck, Duck, SEO
Yeni arama motorundaki hızlı kursu tamamladığınıza göre artık sizin arama motoru optimizasyonu stratejiniz hakkında düşünme vakti geldi. Google arama sıralamanızdaki becerilerinizi biliyorsunuzdur muhtemelen, ancak ufuktaki bu yeni arama motoruyla artık Apple’a tapan hedef kitlenin sizi bulmasından da emin olmak zorundasınız. Bu sizin bütün önceki çalışmalarınızın bir hiç olduğunu mu gösteriyor?

Tam olarak değil. SEO doğal olarak hedef demografiklerin en uygun sitelerle, herhangi bir arama motorunda en iyi eşleşmelerini sağlamakta.Tabi ki, arama motorları kendi SEOlarının detaylarını gizli tutuyor ancak SEO profesyonelleri bilmeniz gerekenleri sorgulamakta yetenekli. Çoğu bölümde stratejileriniz DuckDuckGo‘ya uygun çevriliyor fakat yerel kısımda biraz değişiklik yapma durumunda kalabilirsiniz.

1. Wikipedia’ya Bağlantı
Eğer bir arama motoru size SEO’yu nasıl optimize edeceğinizi söylüyorsa, dinleyin. Resmi DuckDuckGo açıklamaları diyor ki, “İyi bir sıralama elde etmenin en iyi yolu (neredeyse bütün arama motorlarında), Wikipedia gibi yüksek kaliteli sitelerden bağlantı almaktır.”

2. Garner Kalite Bağlantıları
Wikipedia gibi otorite sitelere bağlantı verebilirsiniz ancak bu sitelerden sizin iyiliğinize geri dönüş almak için bugünden başlayarak bir bağlantı kurulumu stratejisi kurmanız gerekecek.

3. Kaliteli İçerik İçin Sitenizi Gözden Geçirin
Kaliteli linkleri canlandırmanın bir sonraki yolu kendi sitenizdeki kaliteli içeriklerden geçer. Bu tabi ki, bütün SEO deneyimleri için standarttır ancak Duck ile iyi geçinmek için bir gözden geçirme ve belki bir bakım güzel bahanedir.

4. Anahtar Kelimelerinizi Gözden Geçirin
Eğer aylık ziyaretçi sayınız 10.000’den azsa, yerel iş kategorisine düşebilirsiniz. Yerel hedeflerinizle Duck’ın eşleşmesini istiyorsanız, coğrafi hedeflerinizdeki en iyi anahtar kelimelerle devam ettiğinizden emin olun. Eğer yerelleştirilmiş SEO için Google’ın anahtar kelimeler uygulamasını kullanmanızın üzerinden zaman geçtiyse, yenileme vakti geldi demektir. Sonuç, kısaca Türkçe anahtar kelime kullanın.

5. Mobil Okunulabilir Ve Esnek Tasarımının En Tepesine Çıkın
iOS’un son versiyonunun bu duck,duck,goose oyunununda lider olduğunu düşünürsek, sitenizin çabuk yükleniyor olduğundan ve bütün cihazlarla iyi anlaştığından emin olmanız gerek. Çoğu insan, en son iPhone gibi akıllı cihazları sitelerde gezinmek için kullanıyor ve sizin çevrimiçi varlığınızın kusursuz olması gerekmekte.

SEO’da gözle görülenden daha fazla olduğundan dolayı, yanınızda sorumluluğu alan saygıdeğer bir danışman olması gerekiyor.
Yoksa, ayak uyduramayan bir ahmaktan öteye gidemeyeceksiniz.

Kaynak: #forbes

Yazıyı Paylaşarak Destek Olun!

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar

3 Yorum Var

 1. Serbay Arda Ayzit

  04 Haziran 2014 at 22:33

  http://www.forbes.com/sites/drewhendricks/2014/06/04/5-seo-tips-for-duckduckgo/ buradan mi cevirdin?

  Normalde ceviri oldugunu dusunmemistim son cumledeki ahmak kelimesi yaziyi ele verdi:))

  Reply

  • Behlül

   06 Haziran 2014 at 19:10

   Baktım konu çok genel, yorum katmadan ekledim. Ahmak demesi benimde hoşuma gitmişti. İnce görmüşsün, tebrikler 🙂

   Reply

 2. Osman Toklu

  26 Aralık 2014 at 15:02

  Faydalı bir yazı olmuş. Hatta çeviri olmuş. DuckDuckGo’ya eğilimimiz artmalı anlaşılan. Teşekkürler ayrıca.

  Reply

Yorum Yap

Email adresiniz kesinlikle paylaşılmayacaktır. (*) bulunan alanlar, doldurulması zorunlu alanlardır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Video Köşesi

Sitede Arama Yap!

Google Plus’ta Takip Edin!